Blog > Komentarze do wpisu

Kurski jak Pinokio

Poranny program w telewizji obejrzałem z zaciekawieniem i zarazem z narastającym niesmakiem. Przedstawiono w nim rozmowę z europosłem Jackiem Kurskim. Moją szczególną uwagę zwróciło to, że Jacek Kurski nieustannie kasłał, aż prowadząca rozmowę pani redaktor zwróciła mu uwagę. Sądzę, że Kurski ma podobną przypadłość do tej, jaką miał Pinokio. Kurskiemu, co prawda nos nie rośnie, ale zamiast tego, gdy nie jest szczery, dostaje spazmów kaszlu.

Europoseł mówił o biedzie i o wykluczeniu.

Jeżeli o biedzie i o wykluczeniu mówi Bartosz Arłukowicz, Janina Ochojska lub Anna Dymna, to ja im wierzę. Oglądając Kurskiego i słuchając jego wywodów uświadamiałem sobie narastające we mnie wzburzenie.

Kurski jest propagandzistą, każdy o tym wie; do tej pory znany był z „wywleczenia” premierowi „dziadka z Wehrmachtu” a także ze słynnego stwierdzenia „ciemny lud to kupi” - gdzie tu bieda i wykluczenie? Tak więc można z czystym sumieniem sądzić, że Kurski poruszył ten temat z pobudek czysto koniunkturalnych, w nadziei, że ciemny lud kupi to co mówi Kurski.

Słuchając go miałem wrażenie, że jest on równie wiarygodny jak Kaczyński, gdy mówi, że chce Polski nowoczesnej, albo jak Adam Hofman, który uważa, że w PiS-e nic się nie stało; że wyrzucenie Ziobry oraz odejście kilkunastu posłów i senatorów to nic takiego, i że to dla partii nic nie znaczy.

Jest jednak możliwe, aby Kurski mógł z „otwartą przyłbicą” wypowiadać się o biednych i wykluczonych. Niech się uwiarygodni. Niech stworzy fundację i wpłaci na jej konto np. równowartość swoich rocznych poborów europosła. Dla niego to mały uszczerbek a da to „drobną” kwotę kilkuset tysięcy złotych. Jeżeli Ziobro i spółka postąpią podobnie, to uzbierają całkiem niezły fundusz i będzie można spojrzeć na ich poczynania w walce z biedą całkiem innym okiem.

Na razie Kurski jest niewiarygodny, bo z biedą i wykluczeniem walczy egoistycznie, na własną rękę - i to tylko w obszarze dotyczącym jego osoby. Kupił sobie leśniczówkę za 22 tys., która jest warta kilkadziesiąt razy więcej, a do tego kilka hektarów ziemi po 39 gr za metr, podczas gdy już wtedy podobne grunty sprzedawano, w tamtej okolicy, powyżej 15 zł za metr. I to wszystko pod hasłami walki z układem i nomenklaturą.

Ja też tak chcę walczyć, bo czuję się wykluczony.

 poniedziałek, 28 listopada 2011, czepny

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: Zbyniek, *.master.pl
2011/11/28 21:03:37
Kurski zachowuje się tak jak hierarchowie kościelni i im podległa reszta panów w sukienkach.
Ci też pochylają się nad biednymi i wykluczonymi a w szczególności do ich kieszeni.
Cała ta banda polityków począwszy od kawiorowej lewicy do socjalistycznej prawicy całymi dniami tak jak klechy pochylają się nad biednymi i wykluczonymi bez żadnego rezultatu.
-
2011/11/28 21:55:41
Zbyniek@ - można rzec biedni i wykluczeni zakładnikami polityków i Kościoła
-
Gość: Zbyniek, *.master.pl
2011/11/28 22:05:43
Czepny raczej narzędziem polityków i Kościoła
-
2011/11/28 22:10:55
Zbyniek@ - może masz rację że tak by było precyzyjniej :)
-
2011/11/28 22:56:26
Kurski ma na pysku jakąś hardość,pewność siebie,że to 'pochylanie się" nad wykluczonymi w ogóle mi nie pasuje.
I jeszcze mały cytacik z Pinokia,tfu Kurskiego :
"Ci wszyscy, którzy mówią, że ktoś chce podnieść rękę na Jarosława Kaczyńskiego, muszą wiedzieć, że Jacek Kurski mu tę rękę obetnie."
-
2011/11/29 08:13:59
ankhastyl@ - życie jest przekorne, teraz Kurski chętnie obciął by tę rękę, która z PiS-u nakazała mu się wynosić :)
-
Gość: Piotr Opolski, *.internetia.net.pl
2011/11/29 09:11:00
........a może podsunąć Kurskiemu aby w swojej lesniczówce zrobił ośrodek dla wykluczonych ??.
Pozdrawiam
-
2011/11/29 09:15:48
Piotr Opolski@ - wygląda na to że Twoje słowo ciałem się stało, oto jeden wykluczony już tam mieszka - z PiS-u wykluczony :)
-
2011/11/29 13:18:49
Uważam, że zajmowanie się dziś tym, co powiedział lub napisał jakiś PiS-owiec (obojętne czy jeszcze w PiS-ie, czy już wykluczony) ma taki sam sens, jak zajmowanie się tym, co powiedziała jakaś kramarka na bazarze lub klient salonu masażu.
To już nie ma znaczenia. To jest już plankton polityczny, tylko niestety żyjący dostatnio za pieniądze podatników.
-
2011/11/29 17:45:32
stefan@ - no więc właśnie, to źródło finansowania Kurskiego mnie męczy. Finansujemy coś czego nie chcemy doświadczać - paradoks :)
Countomat - licznik oraz statystyki webowe (Statystyki i Analiza danych, Wykresy, Licznik, Dane statystyczne)