Blog > Komentarze do wpisu

Kukiz-daj już spokój.

Ciągle jestem pod wrażeniem tego jak bardzo dotychczasowa władza znudziła się Polakom i jak bardzo spodobał się antysystemowiec.

Sukcesy i porażki tej władzy można podać na patelni. Można przeprowadzić setki analiz z których wyjdzie, czy ten okres był porażką czy sukcesem? - ale co można powiedzieć o Kukizie?- skąd tak duże poparcie?

Kiedyś Janusz Palikot z impetem wszedł do sejmu, ale Palikot już był znany jako polityk niepokorny. Palikot miał pewien program – zaintrygował wyborców.

Kukiz programu nie ma – i tym ujął wyborców? Tylko tym że chce walczyć z systemem? Właściwie z jakim systemem?

Gdy w latach 80. powstawała Solidarność i na jej czele stanął Lech Wałęsa to też walczyliśmy z systemem i władzą. Ale tamten system doprowadził gospodarkę do ruiny a władza z jednej strony „produkowała” więźniów politycznych, z drugiej zaś jadła z ręki obcemu mocarstwu.

Teraz tego nie ma. Wystarczy być znanym piosenkarzem z charyzmą żeby namieszać w polityce?

Najwyraźniej tak. Prezydent pewniak przegrał wybory a rządząca koalicja, ze strachu przed wyborczą porażką”, wzięła się do roboty i produkuje ustawę za ustawą - czyli można.

Kukiz spełnił ważną rolę psa łańcuchowego. Do tej pory szarpał się i ujadał, ale był na łańcuchu, więc był niegroźny, w końcu zerwał się z tego łańcucha i pogonił całe towarzystwo.

I tyle wystarczy. Sam Kukiz przyznaje, że programu nie ma, chce grać na emocjach, partii nie stworzy i właściwie z polityki chce się wycofać. Kukiz chyba widzi że na jego plecach różni kolesie chcą zaistnieć na scenie politycznej.

Kiedyś Tadeusz Drozda powiedział, że po co wybierać nowych rządzących? Takich co dopiero będą musieli nakraść, lepiej wybrać tych co już nakradli. Nie o kradzież w sensie dosłownym tu chodzi. Chodzi o doświadczenie.

Platforma, dzięki Kukizowi, dostałą nauczkę i zakładam, że dzięki temu wyciągnie wnioski i będzie mądrzejsza – nic nie jest dane na zawsze.

Premier Kopacz proponowałbym spotkanie z Kukizem, może uda się dogadać i przed wyborami przeforsować jakieś wspólne ustawy? Wtedy Paweł Kukiz, z ulgą, ze startu w wyborach zrezygnuje, żeby nie taszczyć do sejmu, na swoich plecach, tych podczepionych kolesi.

Przykład Grecji pokazuje, że żadne czary-mary nie działają, owszem mogą dać zwycięstwo wyborcze obiecywaczom i populistom, ale potem jest twarda: finansowo-gospodarczo-polityczna rzeczywistość.

I znów, tam, ludzie wychodzą na ulicę bo zostali oszukani.

 

 

 

czwartek, 25 czerwca 2015, czepny

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2015/06/25 21:23:20
a jednak chodzi też o kradzieże, o afery, o chamstwo i butę rządzących - tak trudno zrozumieć, że można mieć tego dość?
-
2015/06/25 21:34:24
onikra@ - co ukradł np. bogaty Sikorski? - podaj przykłady. Czyje chamstwo? Tuska? Kopacz? Łatwo się słów używa. Można mówić o pewnych niedoskonałościach ledwie- bardzo wyolbrzymionych.
-
Gość: art, *.play-internet.pl
2015/06/25 22:07:26
Kukiz to taki Leper z miasta a jego ruch to nowa Samoobrona. To wydmuszka finansowana przez zbuntowanych kolesiów samorządowych z Dolnego Śląska którym nie spodobało się że prezydent Wrocławia Dudkiewicz zaczął się dogadywać z Platformą. Sam Kukiz średnio ogarnia temat na tyle żeby zaproponować nową jakość w polityce, cały ten ruch JOW to chaotyczna zbieranina kontestatorów i obsesjonatów, od lewa do prawa. Tacy ludzie zawsze zostaną zdominowani przez środowisko które organizuje głosy i poparcie oraz środki finansowe.
Tak naprawdę oni sami nie wiedzą czego chcą! Pomysl na dobre emerytury JOW , na bezrobocie JOW na na mieszkania JOW , na służbe zdrowia JOW , na walke zbandytami JOW , na ładną pogode na wakacje JOW , na wszystko JOW, czyli......brak pomysłów . KUKIZ to szyld a pozatym pustka w środku!
-
Gość: skoczek, *.toya.net.pl
2015/06/25 22:17:55
A ja jestem pod wrażeniem Twojej wyobraźni ( naprawdę :) ) , bo wyobrazić sobie Kukiza, który merytorycznie rozmawia z Kopacz przed wyborami, to ho , ho ,ho...
Kukiz chce rozwalać a nie budować i właściwie tego nie kryje .
-
2015/06/25 22:22:00
art@ - no i podpisuję się pod tym komentarzem.
-
2015/06/25 22:29:34
skoczek@ - ale mówi też normalnym językiem, więc zakładam że jest poczytalny. Ma rodzinę, dzieci - więc chyba jakoś myśli?
-
2015/06/25 23:04:49
Z komentarzem Art'a trudno się nie zgodzić, trafna ocena. Jednak Skoczek ma też rację. Kukiz nie nadaje się do poważnych, merytorycznych rozmów, a poza tym ci, którzy go poparli - odebraliby to jako zdradę.
-
2015/06/26 07:52:42
A mnie to nawet trochę żal Kukiza. To się nie skończy dla niego dobrze.
-
2015/06/26 09:37:38
marzatela@ - więc udawać że Kukiza nie ma? Nie tyle jego co elektoratu.
-
2015/06/26 09:39:30
only-avianca@ - jeżeli za jakiś czas będą będą na niego gwizdać, na koncertach to znaczy że masz rację.
-
Gość: skoczek, *.toya.net.pl
2015/06/26 22:52:48
Aha, jeszcze..
onikra
Rozumiem ,że Ci , co mają dość afer, chamstwa i buty tych rządzących chcą zmiany , bo to im przeszkadza, na inną opcję polityczną ... inne afery ,chamstwo i butę ?
Te wyżej wymienione" atrybuty " władzy dotyczą wszystkich partii politycznych - wspomnijmy tylko afery samolotowo- paliwowe, jakieś bez podsłuchu a publiczne "spieprzaj dziadu" Kaczyńskiego itp. To oczywiście patologia władzy , ujawniana w mniejszym lub większym stopniu, ale wg mnie z władzą, niestety, nierozerwalnie związana- była, jest i będzie, bo władza to ludzie ze wszystkimi ułomnościami
i słabościami. Nawet autorytetom zdarza się zapomnieć, a nie mówiąc już o tym , co się dzieje ,jak miernoty i "mali " ludzie wlezą się na wysokie stołki.
Problem w tym ,żeby oddzielić ziarno od plew . I to ziarno, jakie zostanie winno być tym , z czym chcemy i możemy się w jakiś sposób identyfikować, jakieś programy , światopogląd, wizje, eksperci , sposób działania. Trzeba patrzeć dalej i szerzej niż tylko afery , chamskie wyskoki i buta. Fakt ,że czasami ziarno trudno znaleźć. Fakt ,że czasami trzeba nieźle potrząsnąć by usunąć plewy .Ale ideał nie
istnieje.
-
2015/06/26 23:14:25
skoczek@ - no fajne przemyślenia inteligenta - mądre. Oby było nas więcej.
-
2015/06/28 07:27:29
Ja tam bym jednak się szczególnie nie przejmował. Kiedyś zdarzyło mi się postawić hipotezę, że Kukiz powtórzy z grubsza ścieżkę Palikota, tylko szybciej. A jak dobrze pójdzie, to z fazą dekompozycji uwinie się jeszcze przed wyborami. Chyba trafiłem, chłop zgłupiał z tego sukcesu, miota się bez sensu, woda sodowa tryska nosem i uszami, to i odpływ elektoratu już się zaczął. Teraz tylko czekać na przedstawienie kandydatów na listach, wszystko wskazuje na prawdziwy gabinet osobliwości.
-
2015/06/28 10:05:58
kmat@ - :))
Countomat - licznik oraz statystyki webowe (Statystyki i Analiza danych, Wykresy, Licznik, Dane statystyczne)