Blog > Komentarze do wpisu

Dudyzm

Mam już trochę dosyć tego Dudyzmu, wszędzie Duda, ale chłopak sam sobie na to zasłużył. Tak po ludzku – jak mówiła Kępa – to zaczyna mi go być szkoda, ale gdy przypomnę sobie, że jestem obywatelem tego pięknego kraju, a on moim prezydentem, który mojemu krajowi zaszkodzić może to … nie ma litości. Walić w niego jak w bęben, albo jak w … Kaczy kuper.

Za chwilę minie miesiąc jego urzędowania i jak to mówią młodzi – Szału nie ma !!

Szarpie się szamocze, jeździ, pokazuje – dla potrzeb PiSu - i w zasadzie każde jego publiczne objawienie to okazja do krytyki lub śmiechu. Mówiąc szczerze to całe, to jego prezydentowanie zaczyna być farsą. Każdy jego wyjazd będzie oczekiwaniem Polaków żeby potraktowali go poważnie, bo to przekłada się na szacunek dla narodu. Niestety.

Wydaje się że nikt go nie traktuje poważnie. Raczej jak niepełnosprawnego politycznie. Tak było w Berlinie. W Estonii jeszcze jakoś wypadł. W Berlinie usłyszał od A. Merkel, to co usłyszał i na co specjalnie nie był przygotowany. Kompletnie nieprzygotowany chciał gadać o bazach NATO w Polsce, ale szybko został sprowadzony na ziemię i musiał kręcić dudy na temat przyjęcia uchodźców. Politycznie doświadczona Angela takich Dudusiów to zjada jako przystawkę na śniadanie. Niemieckie media też, taktownie zajęły się nie nim, ale jego żoną, jej ubiorem, znajomością języka.

Duda wypiął się na rząd i jego politykę zagraniczną, zaczyna podążać śladami swojego mentora L. Kaczyńskiego i próbuje tworzyć własne państwo ze swoimi zasadami. Żadnych konsultacji z rządem, żadnego podawania ręki. To myślenie typowe dla Kaczyńskiego. Zastanawiam się czy Duda czyni tak jak myśli czy, czyni tak jak mu Kaczyński każe?

W sumie to nie ma znaczenia, obie wersje doprowadzą go do góra, 35%. poparcia na koniec roku, będzie leciał na łeb na szyję tak jak jego mentor, na którym chce się opierać. Może być nawet tak że w październiku zamiast okazać się wyborczym koniem pociągowym dla PiS, może okazać się koniem trojańskim, taką kulą u nogi.

Wtedy w Pisie od niego się odetną i powiedzą, że już go nie chcą, bo chcą żeby był prezydentem wszystkich Polaków.

Na temat Ewy Kopacz nie będę się wypowiadał. Kobieta ciężko pracuje i chce żeby Polska nie ginęła pod natłokiem, pojebów od Kukiza i pisowskich oszustów.

Aha, z Żakowskim się ostatnio mało zgadzam ale uważam, że ma rację żeby 6 września jechać na grzyby. Uważam, że to referendum zostało wymuszone przez Kukiza, którego jako polityka nie szanuję. Kolejne, ewentualne, referendum, w dniu wyborów 25.10. też olewam, bo … mam swoją Rotę - nie będzie Duda pluł mi w twarz.

poniedziałek, 31 sierpnia 2015, czepny
Tagi: Duda PIS Kopacz

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2015/08/31 23:19:26
Nie da się ukryć, że jestem do PAD-a uprzedzona, ale póki co nie dostrzegłam nic, co mogłoby świadczyć o tym,że faktycznie chce być prezydentem ponad podziałami. Wręcz przeciwnie - moim zdaniem aktywnie prowadzi kampanię wyborczą PiS-u.
Nie podoba mi się to bardzo.
-
Gość: LB, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/08/31 23:25:07
sorry ... Kukiz ... politykiem .... ?
-
Gość: kocica, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/08/31 23:35:50
Właśnie,Czepny,czy ty tak dla żartu nazwałeś Kukiza politykiem?To że startował w wyborach prezydenckich i dostał sporo głosów jeszcze z niego nie czyni polityka.PAD jest prezydentem mojego kraju i tyle,moim jak na razie w dalszym ciągu nie.W Berlinie ratowała jego wizerunek żona,jak będzie dalej zobaczymy.W naszym kraju był już premier,którego żona była damą,ale to było bardzo dawno.Pozdrawiam,MK
-
Gość: Eva70, *.elartnet.pl
2015/09/01 15:55:32
@Kocica
Czy masz na myśli panią Jadwigę Beckową? Czytałam jej autobiografię "Kiedy byłam Ekscelencją" (miałam nawet egzemplarz, ale komuś podarowałam). Tej damie nawet praca sprzątaczki w Londynie nie przynosiła ujmy. Dama to dama.
Poprzedniczka pani Dudowej (Dudziny?) pod żyrandolem była również filologiem z wykształcenia, tyle że nie germańskim, a - klasycznym. Nie wiem, czy p. Anna Komorowska była damą, ale z pewnością w młodości była śliczna i była też niesłychanie dzielna w czasach trudnych (jak to harcerka), o czym wiem od naocznych świadków. Przy piątce dzieci i nędznych zarobkach w przaśnym Peerelu, niestety, trudno było zachować urodę.
Na podstawie dotychczasowych obserwacji dostrzegam u nowej pierwszej damy raczej zadatki na celebrytkę niż na damę.
-
Gość: kocica, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/09/01 16:20:11
@Eva,nie nie miałam na myśli pani Jadwigi Beckowej.Trochę później też mieliśmy premierową zachowującą się jak dama i pomagającą mężowi w wizytach zagranicznych.Natomiast nie napisałam,że też nią jest obecna pierwsza.Co innego grzecznościowe określenie,a co innego styl zachowania.Zgadzam się,że obecna pierwsza jest przede wszystkim celebrytką,ale myślę znając jej pochodzenie,że potrafi się zachować na odpowiednim poziomie w przeciwieństwie do małżonka.Nasza była pierwsza,pani Anna Komorowska według moich obserwacji zachowywała się godnie i nie wysuwała się przed szereg.Niestety spotkało jej osobę wiele niesprawiedliwych ocen,a szczególnie w internecie paskudnych kpin z jej tuszy.Dowodzi to tylko bardzo niskiej kultury tych krytyków.Na mnie sprawiała wrażenie sympatycznej i ciepłej osoby.Poza tym na jej korzyść przemawia piątka dobrze wychowanych dzieci.Pozdrawiam,MK
-
Gość: skoczek, *.toya.net.pl
2015/09/01 16:27:31
6 września trzeba gdzieś jechać, ale nie na grzyby ! - przy takiej suszy :))
Dudyzm.. - może ułożyć listę, co sie składa na ten neologizm ?
Będzie rozwojowa ..a na początek:
1 Mamienie obietnicami
2 Działanie przez zdalne sterowanie
3 Donosicielstwo na własny kraj
4 Rozmodlenie
to na razie :)
-
Gość: Eva70, *.elartnet.pl
2015/09/01 16:31:32
@Czepny
Cieszyłabym się, gdybyś miał rację z tym spadkiem poparcia dla Dudy, które na koniec roku miałoby wynieść 35%, a zwłaszcza ze spadkiem poparcia dla jego mentora, jak elegancko nazwałeś tego politycznego bandziora, który grasuje na naszej politycznej scenie od lat 90. ub. wieku. Niestety w naszej pięknej Ojczyźnie wszelkie prawa tudzież zwykła logika przybiera specyficzny miejscowy charakter i nic nie jest takie, jak gdzie indziej, dlatego ja bym jednak nie liczyła na to, że lud się odkocha w tej pięknej parze. Lud nie ma takich jak Ty wymagań, żeby prezydent był politykiem, jemu wystarczy celebryta, a te kryteria oboje państwo spełniają. Proszę sobie przypomnieć fascynację Jolantą Kwaśniewską, która miała spore szanse na zostanie gospodynią Pałacu na Krakowskim Przedmieściu. A małżonek p. Jolanty też sporą liczbę głosów otrzymywał nie dlatego, że nie najgorzej sprawował ten urząd, tylko dlatego, że skutecznie się odchudzał, do twarzy mu było w kolorze niebieskim i podczas kampanii wyborczej potrafił tańczyć jak na dyskotece w remizie strażackiej (zapamiętałam takie scenki).
-
2015/09/01 17:20:05
@kocica
w tej zgadywance obstawiam Ninę Andrycz, żonę premiera Józefa Cyrankiewicz. Nagrodę proszę wysłać na mój adres.

Swoją drogą Cyrankiewicz też miął swoją klasę.
-
Gość: kocica, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/09/01 17:44:16
@Mazur.Krzysztof,trafiony,zatopiony,ale nagrody nie będzie,pozdrawiam,MK
-
2015/09/01 18:55:15
marzatela@ - w jednym nie kłamie, kontynuuje politykę L.Kaczyńskiego, a może nawet posuwa się dalej.
-
2015/09/01 18:56:02
LB@ - no przecież pcha się do Sejmu jak jakiś Lepper.
-
2015/09/01 18:57:10
kocica@ - to chyba Cyrankiewicz? :)
-
2015/09/01 18:59:47
Eva70@ - jaki prezydent taka dama. Przecież ta dama cały czas widzi obłudne zachowanie swojego męża i jej z tym dobrze?
-
2015/09/01 19:02:11
skoczek@ - można też iść na referendum :)))
-
2015/09/01 19:06:54
Eva70@ - zgadzam się z Tobą, nasze życie polityczne jest endemiczne. Co do Kwaśniewskiego to myślę, że był zręcznym politykiem. Kwaśniewscy wizerunkowo też wypadali świetnie.
-
2015/09/01 19:08:37
mazur.krzysztof@ - oo ... byłeś pierwszy :)
-
Gość: Eva70, *.elartnet.pl
2015/09/01 20:10:27
@Kocica
Podzielam Twoje zdanie w sprawie Niny Andrycz, ale tylko w jej roli żony premiera (Cyrankiewicz też na zewnątrz nie przynosił nam wstydu).
Nie wpadłam na nią, bo jej nie lubiłam jako aktorki, a to głównie dlatego, że chodziłam bardzo często do Teatru Polskiego na darmowe bilety od wujka, a w tym teatrze grała ona prawie wszystkie główne role, w tym również role młodych kobiet do bardzo zaawansowanego wieku, co mnie młodą wówczas osobę przyprawiało o mdłości. Z tego co wiem, strasznie się tam szarogęsiła i wygryzła stamtąd wszystkie młodsze i zdolne, a kilku aktorkom złamała karierę a nawet życie.
-
Gość: skoczek, *.toya.net.pl
2015/09/02 11:13:35
Dodałabym pkt 5 do listy opisującej dudyzm - chamstwo ( niepodanie ręki Kopacz )
-
2015/09/02 12:18:53
skoczek@ - powoli tworzysz główne założenia Dudyzmu, nawet nie chcę myśleć ile się jeszcze tego uzbiera w ciągu kolejnych lat.
-
Gość: skoczek, *.toya.net.pl
2015/09/02 13:00:14
Jeszcze uzupełnienie do chamstwa - zignorowanie osoby Wałęsy na obchodach 35 rocznicy Porozumień Sierpniowych - to dopiero chamstwo ! ( sytuacja z Kopacz to pikuś wobec powyższego ).
-
2015/09/26 21:10:02
Z całą pewnością to najgorszy prezydent od czasów Jaruzelskiego. Zachowuje się jak urzędnik na usługach swojego guru - Jarosława. Gdzie ludzie mają oczy i uszy? Jeszcze jakieś szemrane spotkania po nocach... Sorry Andrzej, nie jesteś moim prezydentem!!!
-
2015/09/26 21:19:59
Artur@ - ten człowiek kompromituje nas poza granicami i urząd tu, na miejscu. Mam nadzieję że część ludzi otrzeźwieje do wyborów.
Countomat - licznik oraz statystyki webowe (Statystyki i Analiza danych, Wykresy, Licznik, Dane statystyczne)