Blog > Komentarze do wpisu

Zdziwienie

Nie ulega kwestii, że najbardziej znienawidzonymi narodami przez Putina są mieszkańcy byłego bloku wschodniego - a z tego bloku, Putin najbardziej nie cierpi... Polaków.

Cały antypolonizm w najczystszej postaci wyszedł z Putina w 2005 roku, kiedy to z chuligańskiego incydentu – pobicie dzieci rosyjskich dyplomatów – zrobił międzynarodową awanturę. Putin osobiście zabrał w tej sprawie głos a potem zaczęły się rosyjskie embarga.

Putin przypomina Kaczyńskiego, obydwaj mają rozbuchane ego a co za tym idzie, obydwaj są fałszywi i obydwaj kłamią po to żeby to ego czymś karmić. Ale Putin jest zdecydowanie bardziej przebiegły.

Putin czasami zwraca się do Polaków – bracia Słowianie. Po czym wprowadza kolejne embargo lub pozwala płacić najwyższe ceny za gaz.

Kaczyński też selekcjonuje, ale nie mówi, bracia Polacy, lecz bardziej dosadnie – stoicie tam gdzie kiedyś stało ZOMO.

To że Putin stara się uderzyć w Polskę, to mnie już – od tego pamiętnego incydentu – nie dziwi. To że Kaczyński chce rozwalić Polskę, też mnie - od czasu jego premierostwa – nie dziwi. Natomiast ciągle nie mogę zrozumieć dlaczego Polacy chcą rozwalania kraju oddając się w ręce takich ludzi jak Kaczyński i Kukiz?

Ciągle słyszę – stracone 8 lat. Bzdura totalna. To nie były stracone lata. Mnóstwo zostało zrobione i co do tego nie ma wątpliwości. Stracone 8 lat to hasło wytrych. Tak jak ta – Polska w ruinie.

Ja bym określił to tak, przez ostatnie 8 lat jechaliśmy w tempie dobrej jakości Volkswagena, nie mniej mogliśmy jechać w tempie dobrej jakości Mercedesa. Ale odpowiedzmy sobie na pytanie - czy była polityczna formacja, która na tego Mercedesa by nas przesadziła?

Miler? Kaczyński? Piechociński? Może Palikot?

Teraz doszedł do głosu nowy gracz – Kukiz. Ja wiem że Platforma swoje w wyborach ugra ale chcę spróbować z Petru. Chcę żeby ten człowiek wszedł do Sejmu i żeby jego głos był słyszalny. Skonfrontujmy Petru z Kukizem.

Kukiz jest piosenkarzem. Próbował studiować prawo i administrację – niczego nie skończył.

Petru skończył SGH. Był przewodniczącym TEP. Był głównym ekonomistą w BPH.

W sondażach Kukiz 12%, Petru 5%. To co sądzić o takim narodzie, który dokonuje takich wyborów?

Kiedyś prezydentem został elektryk Wałęsa, i dobrze się stało – bo to dla świata był człowiek ikona.

Teraz ikoną nie będzie Duda ani Kukiz, Petru też nie. Wtedy, na samym początku, potrzebowaliśmy ikony, znaku rozpoznawczego, teraz potrzebujemy wykształconego fachowca. Ja tak uważam, ale może się mylę, może potrzebujemy piosenkarza?

Duda zaczyna przypominać Putina – daje rządowi czas do końca roku na te 500zł. Putin pomiata swoim rządem podobnie – też wyznacza im terminy.

Duda, Kaczyński mają zapędy dyktatorskie, wzorem nie jest żaden Orban lecz Putin.

Ciągle po głowie chodzi mi Piłsudski i jego słowa – Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy.czwartek, 13 sierpnia 2015, czepny

Polecane wpisy

 • Walczyć - nie umierać

  W kontekście obecnej sytuacji z Rosją można usłyszeć z ust różnych ludzi że w razie czego nie będą umierać za... Ja również nie mam zamiaru umierać, wprost prze

 • Polityczna pogoda

  Ceny ropy spadają, również odbiorcy rosyjskiego gazu znajdują alternatywne źródła dostaw. Kapitał z Rosji odpływa a dochody z eksportu surowców również spadają.

 • Dylematy

  Ciągle słyszę, że tego nie wolno lub tamtego nie wolno żeby nie drażnić Rosji. Piszą to analitycy i europejscy, i amerykańscy. Żeby nie sprzedawać broni Ukraini

 • Emocjonalna Polska. Wrażenia.

  Czy nie jest tak, że otaczająca nasz rzeczywistość jest rodzajem kolorowanki? Otoczenie w jakim żyjemy ma postać neutralnej, bezwartościowej i wyczyszczone

 • Uroki Samotności

  I znów w swej samotności zamknięta Nikt nie pyta, nikt nie pamięta , nikogo nie obchodzę, nikogo nie mam Chciałoby się czasem zrobić wiele, lecz gdy myślisz, że

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: kocica, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/08/14 06:56:57
Dudzie po tym ledwo,ledwo zwycięstwie przewróciło się w głowie,ale czy prezes nad prezesy pozwoli mu na więcej samodzielności to niebawem zobaczymy.Porównanie z Putinem jak najbardziej trafne,tym bardziej,że cała działalność JK i jego przyd..asów jest na korzyść ruskiego władcy.Ciągle zastanawiam się,czy ta działalność kaczorów to tak z własnej głupoty,czy też ciąg dalszy rodzinnych powiązań z służbami ze wschodu?
Inna sprawa to ewentualne głosowanie na Petru,obawiam się,że nie wejdzie do sejmu,ale zabierze głosy PO.Nie jestem fanką PO,ale uczciwie trzeba przyznać,że jest to na obecnej scenie politycznej jedyna normalna formacja centrowa.PO popełniła wiele błędów przede wszystkim wizerunkowych,p.Ewa Kopacz okazała się za słaba chociaż stara się jak może,jednak trochę nerwowo.Nieodmiennie mam pretensje do Tuska,że zabrał z sobą Bieńkowską,tym samym PO straciła wiele głosów na Śląsku.Jesień się zbliża i wkrótce wszystko się wyjaśni,czy będziemy żyć w całkowitcie opresyjnym Talibanie czy też przy obecnym prezydencie z słabą PO.Tak czy tak nie będzie to czas dobry dla naszego kraju.W Talibanie zrobimy wiele kroków do tyłu,a w drugiej ewentualności będzie krok w tył,krok w przód i da capo al fine.Pozdrawiam,MK
-
Gość: skoczek, *.toya.net.pl
2015/08/14 12:29:48
Prezes Kaczyński też jest przebiegły. Jak bardzo, to okaże się , gdy wyruszy w Polskę - co zapowiedział. Wtedy zobaczymy albo "nową " twarz Kaczyńskiego, taką ułagodzoną , miłosiernie litującą się nad losem narodu pod rządami PO albo wyjdzie szydło ( znowu :) ) z worka i ataki będą bezceremonialne. Optuję za pierwszą wersją - świadczącą o przebiegłości. PiS nie może teraz zniechęcać do siebie i straszyć tych wszystkich umiarkowanych, niezadowolonych i zawiedzionych PO, by mimo tego niezadowolenia nie pozostali przy PO lub nie spróbowali np z Petru , mając w perspektywie PiS w pierwotnej , oryginalnej postaci i jakieś dziwadło polityczne - Kukiza.
Uważam dawanie terminu rządowi Kopacz na wypełnienie obietnic wyborczych Dudy za bezczelność i grę wyborczą na rzecz PiS-u.
ps
Putin z nienawiści ( widocznej od lat ) do zachodniego sąsiada pozbawia swój naród szprotek z Polski - ostatnie embargo jakoś groteskowo wygląda , ale ...może ma duże ekonomiczne znaczenie , nie wiem .
-
Gość: Eva70, *.elartnet.pl
2015/08/14 14:00:06
Jeśli chodzi o analogię między Putinem a tym naszym, który aspiruje do roli dyktatora, to jest ona rzeczywiście wyraźna, tyle tylko, że nasz Jarosław K. to takie kieszonkowe wydanie Putina, za to chyba jeszcze bardziej odrażające.
O tym, co sądzę o głosowaniu w jesiennych wyborach na ugrupowanie Petru wypowiedziałam się szerzej na blogu Starszego58 i pozwolę sobie swoją wypowiedź tu przytoczyć: (Eva70, 2015/08/09 16:24:08 @Mazur Krzysztof 2015/07/20 13:32:21) Na wielu politycznych blogach spotykałam dokładnie takie same głosy i takie same argumenty jesienią 2010 r., kiedy powstawał Ruch Palikota, najczęściej zaś pojawiał się wówczas argument, że "wiarygodność ... bardziej gwarantują ludzie, którzy przychodzą na spotkania niż przywódcy..." Tak jak w tamtym przypadku takie pospolite ruszenie się nie sprawdziło, tak i teraz - jak sądzę - się nie sprawdzi.
Polska to bardzo specyficzny kraj, w którym bardzo wiele zależy od siły niekonstytucyjnej, jaką jest KrK, który od początku transformacji wywiera bardzo duży wpływ na kształt polskiej sceny politycznej. Szybko to zrozumiał Jarosław Kaczyński, podjął zabiegi - jak się okazało - skuteczne - o uzyskanie poparcia tej instytucji, dlatego od lat jego partia ma liczny i stabilny elektorat, na który zawsze może liczyć. PO nigdy nie cieszyła się sympatią Kościoła, ale przynajmniej do r. 2010 Kościołowi było niezręcznie ją zwalczać, głównie ze względu na jej zróżnicowany charakter, czyli obecność w jej szeregach wielu konserwatywnych polityków. Donald Tusk potrafił dość zręcznie balansować tymi różnymi skrzydłami swojej partii, co w końcu doprowadziło do zniecierpliwienia wielu jej wyborców, a co teraz wykorzystuje Petru.
Tak jak wyżej napisałam te rozbudzone nadzieje zwolenników NPL przypominają mi Ruch Palikota i dlatego nie mogę podzielać optymizmu związanego z tą partią. Uważam, że rację ma red. J. Paradowska, która w ostatnim numerze "Polityki" napisała: "Nowoczesny Petru gromadzi tyle, żeby pozbawić Platformę kilkudziesięciu mandatów w zamian za ewentualną dotację, jaką dostanie, jeśli jego stowarzyszenie przekroczy 3 proc. głosów. Ten stan rzeczy świadczy o jego dużej osobistej ambicji i sporej sile destrukcyjnej, ale jednocześnie o wyjątkowo słabej zdolności do zbudowania czegoś rzeczywiście nowoczesnego, takiego, co to potrafi porozumieć się z naturalnym sojusznikiem. Na razie nic nie wskazuje, żeby Petru zrobił coś więcej niż UŁATWIENIE ZWYCIĘSTWA PiS".
Jestem przekonana, że dopóki PiS będzie tak silny jak jest obecnie, dopóki Kościół będzie miał takie oparcie wśród swoich owieczek (jakość ich wiary nie ma tu nic dorzeczy), jakie ma, to każdy świadomy obywatel powinien głosować tylko na taką partię, która w Sejmie będzie miała szansę przeciwstawić się zamiarom tego politycznego awanturnika, jakim niewątpliwie jest Jarosław K.
Słucham uważnie tego co mówi Ryszard Petru - przewodniczący Towarzystwa Ekonomistów Polskich, podzielam wiele jego krytycznych opinii pod adresem PO, ale to nie znaczy, że ma on kwalifikacje na polityka, tak jak nie okazał się skutecznym politykiem jego Mentor, kiedy stanął na czele UW.
A Marszałek Piłsudski nie tylko miał rację, ale chyba nawet obraził przedstawicielki tego najstarszego ponoć zawodu. Straciłam już resztki wątpliwości w tej sprawie po odwiedzinach jednego z prawackich portali, gdzie rzuciłam okiem na to, co pisowski elektorat powypisywał na temat Joanny Muchy, która "miała czelność" wygłosić parę krytycznych uwag o orędziu inaugurującym "pontyfikat" nowego pierwszego obywatela. Przerażające.
-
2015/08/14 16:22:46
Te "prawdy" (dotyczy tylko i wyłącznie sondaży), o których tutaj czytam, trzeba by lekko zweryfikować. Pisałeś wczoraj (13.08), a ten sondaż krąży od jakiegoś czasu. Dziwne, że nie trafiłeś na niego. Prawda? I dlaczego? Zjednoczona Lewica (oficjalnie jej nie ma ) osiąga 10,5 % poparcia. Kukiz (jakże hołubiony) z niedawnych 20 % "skoczył" na próg wyborczy. NowoczesnaPL (1,8%). I to właśnie Miller może udowodnić, że można inaczej i lepiej. Potwierdza to lęk przed nim, bo jaki inny powód istnieje aby jechać od dawna po lewicy jak po "burej suce"? A zastanów się chwilę nad tym i siłą "sondaży". Pozdrawiam. pl.blastingnews.com/polityka/2015/08/najnowszy-sondaz-zjednoczona-lewica-przed-kukizem-pis-nadal-utrzymuje-przewage-nad-po-00511267.html
-
2015/08/14 22:50:15
kocica@ - już mi się nie chce pisać o tym Kaczyńskim i o tym Pisie, ale niestety skoro mają 30% poparcia to nabijać się z nich trzeba. Co do Petru i Nowoczesnej to uważam że warto na nich postawić. Tak kompetentnego lidera i tak normalnych, nieuwikłanych, ludzi w polskiej polityce jeszcze nie było. Oni muszą wejść do sejmu jako ewentualny koalicjant PO zamiast PSL.
-
2015/08/14 22:58:06
skoczek@ - co do manipulacji Kaczyńskiego, zgadzam się z Tobą. Putin rozwalając jabłka, sery, szprotki itp jakimiś tam czołgami chce pokazać jaki jest silny i stanowczy - może chce też pokazać że te sery , szprotki i jabłka to my? Kaczyński, z kolei, mówił o nas jak o ZOMO.
-
2015/08/14 23:10:04
Eva70@ - dzięki za rozwinięcie wątków. Ja tylko nawiążę do Petru. Wiem, że warto na niego postawić bo to jest nowa jakość w polskiej polityce - Palikot tą jakością nie był.
Petru nie stosuje sztuczek, nie epatuje fantomem członka. Petru mówi logicznie i właściwie. My jesteśmy przyzwyczajeni do magików, którzy nas uwodzą i potem za nimi idziemy. Petru jest nową , właściwą jakością w polskiej polityce. Wiem to.
-
2015/08/14 23:13:28
Jurek O @ - nie trzymam się kurczowo sondaży. Kaczyński miał np. swoje. Wziąłem pierwszy lepszy jaki był pod ręką i wydawał mi się w miarę wiarygodny.
-
Gość: Eva70, *.elartnet.pl
2015/08/16 16:23:22
@Czepny
Na blogu Starszego znalazłam ten link i uznałam, że może Cię zainteresuje: www.zelaznalogika.net/ryszard-petru-czyli-wiarygodnosc-konsekwencja-i-prognoza-pewna-jak-w-banku/. Pozdrawiam.
-
2015/08/16 20:28:32
Eva70@- Ja tu nie widzę problemu. Gość się pomylił co do frankowego kredytu ale gdy się zorientował co się święci to szybko się z niego wycofał. Poza tym nie ma ludzi nieomylnych. Proszę mi podać jeszcze z tuzin jego niekonsekwencji to zacznę się zastanawiać. Dziesiątki milionów ekonomistów i finansistów na całym świecie nie potrafiło przewidzieć kryzysu 2008 roku. Petru oceniam za całokształt i porównuję z innymi politykami i partiami, i w moim rankingu jest ciągle na pozycji nr 1.
-
2015/08/18 17:20:18
Swietny wpis :) Od dawna piszesz? Oprocz tego bloga gdzies jeszcze można Cie przeczytac? Pytam, bo naprawdę bardzo podobaja mi się Twoje teksty i chcialbym ich więcej :) Posiadasz ogromny talent, który należy rozwijac, naprawdę :) Bardzo lubie czytac Twojego bloga i watpie, zeby się to szybko zmienilo, hehe :)
-
2015/08/24 18:30:04
Masz wielki talent do pisania, naprawdę :) Rzadko kiedy spotyka się osobe, az tak utalentowaną pod względem pisania i redagowania tekstow :) Myslisz może o tym, by wiazac z pisaniem szeroko pojetym oczywiscie, swoja przyszlosc? Szczerze Ci przyznam, ze sam kiedys dużo dzieki pisaniu zarobilem, a pisalem znacznie gorzej :p
Countomat - licznik oraz statystyki webowe (Statystyki i Analiza danych, Wykresy, Licznik, Dane statystyczne)