Blog > Komentarze do wpisu

Tytuł

Platforma dostała bolesną lekcję z której nie wyciągnie wniosków.

Bo nie wystarczy dobrze rządzić, trzeba jeszcze umieć wygrywać. Np. Platforma wybudowała terminal a Prawicowi nazwą go imieniem L.Kaczyńskiego i kto będzie pamiętał że to dzieło Tuska i jego ekipy?

Ja ze spokojem czekam na rządy Kaczyńskiego. Facet się zabije własną ręką bo gdy Wałęsa wywalał Kaczyńskich ze swojego prezydenckiego otoczenia to powiedział rzecz znamienną, że Kaczyńscy potrafią tylko rozwalać, nie potrafią budować. I wiem że Wałęsa miał i ma rację.

Kaczyński żeby istnieć musi mieć przeciwnika, mając władzę absolutną nic z nią pożytecznego nie zrobi, bo nie potrafi. To nie jest mąż stanu – tak jak chce Staniszkis. Ma dużo cech ujemnych, które go dyskredytują. Jest pamiętliwy, zakompleksiony, zraża do siebie ludzi, fatalnie pojmuje interes Polski poprzez swoje ułomności.

Chce mieć na wszystko wpływ. Jest świetnym oratorem i demagogiem, dzięki temu przyciągnął do siebie młodych, którzy nie pamiętają IV RP. Dzięki tym ludziom wygrał. Ale to chwila. Teraz Kaczyński młodych ma już w dupie. Pozwolili wygrać, byli przydatni i niech spadają.

Gość ma wybujałe ego i chciał być guru dla elit, ale elity odrzuciły umysłowego karakana. Więc Kaczor zmanipulował pospólstwo i na tym wygrał. Teraz Polska będzie pod rządami „elity”, którą to elitę wykreował zmanipulowany, prosty, elektorat, plus ci zmanipulowani z wyższym wykształceniem.

Ten cały Sejm i ten, przyszły rząd rozpieprzy się po niecałych dwóch latach. Kukiz przekona się że jest politycznym dupkiem. Kaczyński przekona Polaków że też jest dupkiem i że naród powinien wrócić do Platformy.

Największym policzkiem, ba, ciosem w twarz, byłaby sytuacja gdyby naród, zniesmaczony rządami Pisu, poprosił Donalda Tuska o powrót z Brukseli.

To byłby koniec Kaczyńskiego, jego polityczna śmierć. I pewno tak będzie.

Tu żadne Kopacze, Kaczyńskie i inne Schetyny nie pomogą – Tusk wyrasta na drugiego Piłsudskiego.

 

piątek, 30 października 2015, czepny

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: Piotr Opolski, *.internetia.net.pl
2015/10/31 07:23:04
.......i oby sie spełniło, amen !!
-
Gość: only-avianca, *.dynamic-ra-1.vectranet.pl
2015/10/31 08:22:48
No, to sobie pomarzyliście, panowie. Kaczyński nawet jak nie rządził, to rządził. Jasne, że nie w intencji budowy, a rozwałki, ale skutecznie. Nie należy nie doceniać przeciwnika, a to właśnie przydarzyło się PO.
-
Gość: kocica, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/10/31 10:25:34
Dwie największe partie?obecnie istniejące w Polsce różnią się wszystkim.Póki Tusk rządził PO te różnice były trochę mniejsze,bo w obu ugrupowaniach byli silni przywódcy umiejący przemawiać do tłumu.Każdy co prawda inaczej,ale dar przemawiania to duża umiejętność,jedni ją posiadają sami z siebie,inni muszą się tego nauczyć.Kaczyński faktycznie ma mowę potoczystą,pomimo ewidentnie złej wymowy i gadania często demagogicznych bzdur potrafi przyciągnąć uwagę licznych słuchaczy.W ogóle zjawisko pod nazwą Jarkacz,powinno kiedyś doczekać się rzetelnego opracowania naukowego dla przestrogi potomnym.Drogi Czepny,nie wiem czy to,że JK na niczym się nie zna i ma w okół siebie takich samych klakierów daje pewność,że ich rządy potrwają krótko.Jedno jest pewne,że "łaska pańska na pstrym koniu jeździ",a panami w tej chwili są wyborcy pisowscy dostatecznie zaślepieni i nie wiadomo czy przejrzą szybko.Przeciwnicy PiS i JK już widzą kilka spraw(min wybuchowych) pilnych do rozwiązania,z którymi będzie sobie bardzo trudno poradzić.Dlatego obawiam się jak zresztą wielu myślących rozsądnie,że żadna z tych spraw w ciągu najbliższych miesięcy,a nawet lat nie zostanie ruszona,natomiast nastąpi w pierwszej kolejności kolejności skok na służby wszelkiego rodzaju,chwycenie niepokornych za pysk.Media będą opanowane w każdy możliwy sposób,łącznie z prywatnymi.Pozornie niezależny internet jeszcze bardziej zaleje hejt itp. i w ten sposób spacyfikowane społeczeństwo ani zipnie,a co dopiero jakieś zmasowane ruchy oddolne.Reasumując,niestety dzisiaj już nie podzielam Twojego optymistycznego spojrzenia na przyszłość.Mało tego,zaczynam rozmyślać czy dla zdrowia psychicznego nie wyjechać za Kanał La Manche.Pozdrawiam,MK
-
2015/10/31 11:27:48
Platforma miała już wiele okazji aby wyciągać wnioski z działalności i zagrożeń dla demokracji ze strony PiS. Patologii polskiej prokuratury a także pewnych innych służb państwowych nie uzdrowiono, przyczyn zła nie usunięto, bo Platforma po prostu nie chciała rozliczać IV RP. Niedorżnięta wataha była potrzebna jako straszak napędzający PO elektorat, bo ideowych różnic między tymi partiami nie ma. Po prostu nie ma. Mała różnica polega tylko na tym, że to co PiS robiło na żywca, na chama, PO chciała robić w białych rękawiczkach. Tak niby po "europejsku". Niby chciała, a też niby bała się, ale głosowania ideologiczne były zawsze zgodne. Tworzenie "służb" i "instytutów" też w zgodzie, bo one w obecnej formie, mogły się przydać prawicy. I się przydawały i przydają. W mediach wielki świat, cywilizacja i Europa, a po zdjęciu masek pozostają nacjonalizm, zaściankowy klerykalizm, gospodarczy neoliberalizm i prowincjonalna kultura peryferyjnego kraju. Tak, mentalnie jednak na peryferiach. I właśnie te zaniechania i oportunizm PO, są główną przyczyną i napędem siły Kaczyńskiego. Zamiana PO na PiS nie jest żadną zmianą, bo POPiS rządzi w Polsce cały czas. A teraz będzie okazja aby obserwować "opozycyjność" PO.
-
2015/10/31 15:43:48
Wielkie ego małego człowieczka... To już raz było "grane"... Czemu mamy tak krótką pamięć?
-
Gość: Eva70, *.elartnet.pl
2015/10/31 15:48:56
@Jurek O.
Tak jak kiedyś De Gaulle zadał pytanie: "Jak chcecie rządzić krajem, który ma dwieście czterdzieści sześć gatunków sera?", tak polski polityk (oczywiście taki, który na miano polityka zasługuje) ma prawo zadać pytanie, w którym zamiast tych francuskich serów byłby KOŚCIÓŁ oraz KATASTROFALNY STAN ŚWIADOMOŚCI POLITYCZNEJ MŁODEGO SPOŁECZEŃSTWA . Pytanie to mogłoby brzmieć : jak rządzić krajem, w którym jest tak głęboko zakorzeniony w codzienności, że niemal wszechobecny Kościół, który wszelkimi siłami stara się nie dopuścić do modernizacji kraju, a ma znaczny wpływ na umysły (?!) znacznej części obywateli, a ponadto wielu innych dorosłych i uprawnionych do głosowania obywateli (?!) na pytanie jak głosowali odpowiada w taki sposób: wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/powyborcza-sonda-chajzera-robi-furore-w-sieci-to-trzeba-zobaczyc/rlmbt1 .
Ja jeszcze nie zapomniałam, jak polska lewica, która po r. 1989 rządziła dwukrotnie mizdrzyła się do Kościoła, chociaż wówczas nie był on jeszcze tak uzbrojony w nowoczesne środki propagandowe i nie miał do dyspozycji takiej politycznej siły, jaką jest partia Jarosława K. (te różne ZChNy i LPRy to były karzełki w porównaniu z PiSem).
Nikt kto prowadzi jakąkolwiek działalność, a zwłaszcza działalnośc polityczną, nie uniknie błędów i wiele można zarzucić PO, ale - wybacz - Twoje twierdzenie: "POPiS rządzi w Polsce cały czas" jest tak absurdalne, że nawet nie można z nim polemizować, jest też groźne, jeśli się rozpowszechni i utrwali.
-
2015/10/31 16:57:44
Eva, piszesz: "Twoje twierdzenie: "POPiS rządzi w Polsce cały czas" jest tak absurdalne, że nawet nie można z nim polemizować, jest też groźne, jeśli się rozpowszechni i utrwali." Obiecuję, że będę pisał cicho aby się nie rozniosło.;) Jesteś teraz po prostu śmieszna. A tę "grozę", to nie ja spowodowałem. No daj spokój. Twoja ukochana partia i jej działacze, to teraz także Michał Kamiński na przykład (nie wyprzesz się), Sikorski były minister w rządzie PiS, J.K. Rostkowska i inni. Takie "wolty" bez problemów trwają w obie strony. Twoim problemem jest to, że ufasz w wielką moralność i oddanie sprawie swoim wybrańcom. Zapominasz, ze w życiu jest jak na huśtawce, raz na górze, raz na dole, ale bujana jesteś mimo wszystko. A zresztą g...uzik mnie to obchodzi.
-
2015/10/31 18:03:21
Piotr Opolski@ - :)) ja trochę żartowałem ale wiesz ... w każdym ziarnie jest żart prawdy :)
-
2015/10/31 18:05:43
only-avianca@ - Kaczyński to Kaczyński, bardzo szybko temu niezabetonowanemu elektoratowi co na niego głosował pokaże jak nie należy rządzić Polską.
-
2015/10/31 18:23:42
kocica@ - kiedyś wszystkim mówiłem że gdy PiS dojdzie do władzy to do Anglii nie tylko uciekną młodzi ale i ci po 50. Teraz myślę, że nasz kraj już za daleko "zabrnął" w demokrację, że nie pozwolimy na dyktaturę Kaczora. Poza tym Kaczyński chce narodu uległego, ale nie z nami te numery, w bojach jesteśmy zaprawieni! Jestem spokojny. Kaczyński sam się unicestwi bo to jest taki człowiek od podziału Polaków, który się nie sprawdza w twardej walce. To tchórz, który jedyne co potrafi zrobić, to podbiec od tyłu i zabrudzić - splunąć na plecy.
Co do Internetu to uważam, że jest to narzędzie, które Kaczora załatwi. Bo teraz dopiero normalni i inteligentni będą mieli używanie i pole do niewymuszonej krytyki - już to obserwuję.
-
2015/10/31 18:33:10
Jurek O@ - W 2/3 się z Tobą zgadzam. PO dawała się bić po twarzy, głosowałem na nich dlatego czułem się tak jakby Kaczyński ze mnie drwił a "moja" partia na to pozwalała. Nie rozliczyła IVRP, to duży błąd. Dlatego poparłem Nowoczesną, nie mniej wiem ile dobrego PO zrobiła. PO była ok ale powinna mieć swoje zbrojne ramię - o to nie zadbała. Nadal uważam że nie wyciąga wniosków, musi się nieco zradykalizować a nie być jak przewidywalny, rozchodzony kapeć.
-
2015/10/31 18:36:15
Artur@ - zapytaj Polaków, dlaczego mając takie doświadczenia, ciągle dają się wpuszczać w ten sam kanał manipulacji.
-
Gość: sempiricusp@outlook.com, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/10/31 19:04:11
Anatomia frustracji (powyborczej): sempiricuspl.blox.pl/html
-
Gość: Eva70, *.elartnet.pl
2015/10/31 19:11:52
Otto von Bismarck miał powiedzieć, że "kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość będzie skurwysynem, ale kto na starość socjalistą pozostał, ten jest po prostu głupi" (niektóre źródła przypisują te słowa Józefowi Piłsudskiemu). I ja jego zdanie w pełni podzielam. Nie powiem, że cieszy mnie obecność Michała Kamińskiego w PO, ale już transfer Radosława Sikorskiego, a nawet Joanny Rostkowskiej był całkiem udany, okazali się przydatni dla PO i dla państwa. W końcu nasz piękny kraj nie ma zbyt wielu sprawnych działaczy politycznych. Zresztą, moim zdaniem, oceniając takie polityczne wolty należy brać pod uwagę cały polityczny życiorys danej osoby (ich "przedPiSowskie" życiorysy nie budzą moich zastrzeżeń), a także moment, w jakim ta wolta nastąpiła. Sam Winston Churchill w 1904 r. zmienił barwy partyjne z konserwatywnych na liberalne i to była znacznie większa wolta niż tych, w końcu znacznie mniej wybitnych polityków.
Wspomniany już przeze mnie Charles de Gaulle uważał, że "żadna polityka nie jest wartościowa w oderwaniu od rzeczywistości" i - moim zdaniem - taką właśnie politykę "nie oderwaną od rzeczywistości" prowadził rząd Donalda Tuska w latach 2007-2014, a ta rzeczywistość niemal przez cały czas nie była sprzyjająca. Oczywiście, że - jak już pisałam - to i owo można było zrobić lepiej, ale przeciwności, jakie trzeba było pokonywać, były znacznie większe niż liczba francuskich serów :) . Myślę, że z powodu polityki przeżyjesz jeszcze nie jedno rozczarowanie, bo masz o niej wyobrażenie zbyt wyidealizowane.
Na koniec złożę Ci oświadczenie, że już dawno temu wyrosłam z wieku egzaltowanej pensjonarki, toteż "ukochanej partii" nie mam. Chcę tylko, żeby w moim kraju nie rządzili ludzie, którzy mu szkodzą i go ośmieszają, a na polskiej politycznej scenie widzę tylko PO, która jako tako spełnia te moje wymagania. Gdyby się pojawiła nowa partia i okazała się od PO lepsza, to byłabym gotowa "zmienić barwy partyjne", ale tego Ty też nie pochwalasz, toteż na Twoją przychylność chyba już liczyć nie mogę.
Według Churchilla "polityka jest niemal tak samo ekscytująca jak wojna, tyle że bardziej niebezpieczna. Na wojnie bowiem można być zabitym tylko raz, a w polityce po wielokroć". Jak więc już nasi rodacy pozabijają wszystkich jako tako cywilizowanych polityków, bo przecież większość Polaków wszystkich ich ma za złodziei, nierobów, bandytów etc., to na scenie politycnej zostaną im wyłącznie Liroye, Kukizy itp.
Wśród wymienionych przez Ciebie działaczy innych partii, którzy przeszli do PO jakoś zabrakło Bartosza Arłukowicza. Czyżby dlatego, że przeszedł z SLD i nie pasował do koncepcji POPiSu?
-
2015/10/31 19:24:16
sempiricusp@ - przeczytałem parę zdań - podoba mi się. Jutro się zagłębię i ocenię. Dziś nie dam rady, więc nie chcę spłycać, udawać i być powierzchownym :)
-
2015/11/01 05:26:45
Ja czekam na ta dobra zmiane, na razie ciezko cos powiedziec, nie ma nawet skladu rzadu...
-
2015/11/01 19:45:37
foton.3@ - zmiana będzie, pytanie czy dobra? - mam złe przeczucia...
-
2015/11/01 21:17:18
neosceptic@ No cóż, na frustrację indywidualną mogą sobie pozwolić głównie ludzie myślący, bo to oni zadają sobie najwięcej pytań i przez to odkrywają, jak wiele jest niedoskonałości. Ludzie niemyślący najczęściej biorą aspirynę czy inny ibuprom w nadziei że przejdzie. Podobnie jest z frustracją społeczną. To ludzie myślący widzą nieprawidłowości i wiedzą jak im zaradzić. Ludzie niemyślący oczekują rozwiązań radykalnych np. mesjasza który ich poprowadzi i wspólnie zmiotą wroga z powierzchni ziemi. Można podać mnóstwo przykładów na niesprawiedliwość w Polsce ale... jeżeli np. sądy, według naszej subiektywnej oceny, zasądzają niesprawiedliwe wyroki, i jest tych niesprawiedliwych wyroków np. tysiąc to w kontekście setek tysięcy orzeczeń, jest to ułamek procenta czy Kościół jest pedofilski bo ujawniane są w jego strukturach czarne owce?
Państwo powinno dążyć do doskonałości a demokracja daje ludziom możliwość wybrania lidera. W ostatnich wyborach ludzie postawili na inne opcje. Ja się podporządkowuję wyborom demokracji i czekam na te pozytywne zmiany.
Bardzo fajny Twój wpis, tylko trzeba mieć nieco czasu żeby uważnie go przeczytać :)
-
2015/11/03 18:32:26
Zasadniczo z tymi dwoma latami się zgadzam. W charakteropatię prezesa wierzę, ufam i pokładam nadzieję. Rozpad Kukiza to oczywista oczywistość. Ale czy Tusk wróci na białym koniu to bym się nie zakładał. Czy to PO obali drugą IV RP.. wątpię. Myślę że mamy jakieś silne tąpnięcie wywracające scenę polityczną do góry nogami, coś jak po klęsce AWS-UW. Nowy układ powstanie raczej na "trupach" PO, ZL, a w sumie chyba i .N, o Kukizie nie wspominając. No i jakieś odrzuty z PiS mogą się załapać.
-
2015/11/03 23:08:28
kmat@ - to zależy od tajfunu który nas czeka, może zatęsknimy za mateńką Kopacz?
Countomat - licznik oraz statystyki webowe (Statystyki i Analiza danych, Wykresy, Licznik, Dane statystyczne)