Blog > Komentarze do wpisu

Kiedy koniec?

Wszystkie te apele, biadolenia, powoływania się na Konstytucję nic nie dadzą. To jest jak poniżanie się przed Kaczyńskim. Kaczyński pławi się w oceanie swojego sukcesu a im więcej autorytetów apeluje do niego o opamiętanie tym większe u niego ego. Patrzy sobie na te skamlenia – bo zapewne tak te apele odbiera - i raduje się swoim sukcesem po latach porażek.

Natrafiłem na dywagacje, że Duda jako prezydent nie musi podporządkować się Kaczyńskiemu i może mieć swoje zdanie w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Oczywiście zdanie nie po myśli Kaczyńskiego. Czy jest to możliwe? – jest.

Pod jednym wszakże warunkiem, że koń pociągowy potrafi stać się dzikim mustangiem. Czy jest to możliwe … ?

A premier Szydło? Szydło to postać tragiczna, ta kobieta nie zna dnia ani godziny, w każdej chwili może być zastąpiona, w każdej chwili musi mówić ustami Kaczyńskiego, choć nie koniecznie musi się z tym zgadzać – generalnie musi się politycznie prostytuować.

Duda jest w daleko lepszej sytuacji. On nic nie musi, pod warunkiem, że nie ma własnego zdania.

Ja myślę że Kaczyński myśli o rozwiązaniu Sejmu, bo tu w Sejmie, np. niejaki Petru się panoszy i popularność zdobywa. Po co jakiś tam Sejm? - zamieni się go na jakiś konwent starców, lub coś podobnego.

Jak na razie trwa demolowanie państwa. Gdy demolka się skończy zacznie się proces rozliczania i stawiania pod ścianą. Najpierw znienawidzonych polityków, potem znienawidzonych dziennikarzy a na końcu wezmą się za Internetowych.

Zastanawiam się kiedy to się skończy? I myślę, że jak zwykle – gniewem ludu. Teraz Pisowi poparcie nie spada bo lud pisowski cieszy się z demolki. Z rozliczeń też będzie się cieszył, ale przyjdzie czas, że skutki pisowskich obietnic odczuje na własnej skórze. Bo jeżeli PiS zacznie dawać to będzie musiał skądś wziąć, więc wzrosną obciążenia i to paradoksalnie głównie najsłabszych. Jeżeli PiS nie będzie dawał to lud też zadowolony nie będzie.

Jak to w klasycznej dyktaturze, dostaną resorty siłowe i silne grupy nacisku, reszta będzie musiała radzić sobie sama. Więc albo ta reszta obudzi się z ręką w nocniku albo trzeba będzie czekać cztery lata – już niecałe.środa, 02 grudnia 2015, czepny

Polecane wpisy

 • Igrzyska

  No to mamy igrzyska pod tytułem – Wszelkiej maści parady 11 listopada 2018 roku. Tak się nieszczęśliwie złożyło że 100. lecie odzyskania niepodległości o

 • Żadne krzyki i płacze

  „ Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają że białe jest białe a czarne jest czarne” - tak mówił Klasyk Kaczyński w Sejmie bodajże w 2013 roku. Wted

 • Wspaniale !!!

  Nieważne inne wyniki. Ważne jest to co wydarzyło się w …. Warszawie – to coś nieprawdopodobnego. Jaki, który już prawie doganiał – według PiS

 • dyktat

  Zgred jest niekiedy oskarżany o bycie e-wykluczonym., więc żeby zadać temu oskarżeniu kłam, postanowił przyłączyć się do wiralizacji* pewnego kontentu**, który

 • Ciemny lud to kupi

  „Z tym Wehrmachtem to lipa, ale jedziemy w to, bo ciemny lud to kupi” – miał powiedzieć Jacek Kurski w październiku 2005. roku, tuż przed wyb

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2015/12/02 19:33:47
Oglądam transmisję i jestem przerażona. Aż mi się nie chce komentować, tym bardziej, że mam dziś fatalny dzień.
-
2015/12/02 19:50:33
marzatela@ - ja nie oglądam bo i tak wiem co zobaczę. Mam nadzieje że nowi parlamentarzyści z Nowoczesnej zdobędą pierwsze szlify w boju. To trochę jak kampania wrześniowa w 39. Z góry skazana na porażkę ale , potrzebna, bohaterska i jakoś tam potem procentuje.
-
2015/12/02 20:07:10
W razie czego skasuje blog i czesc...
-
2015/12/02 20:19:59
kiedy ? jak zabraknie "michy" a to prędzej nastąpi niż się spodziewamy , młodzi ruszą jak zabroni im się iść do kina na 50 twarzy Greya ja mam nadzieję , że szybko :)
-
Gość: skoczek, *.toya.net.pl
2015/12/02 22:30:55
Świetny portret psychologiczny Kaczyńskiego - jak patrzę na niego to dokładnie widać po gębie jak ".. pławi się w oceanie swojego sukcesu.. ".
Powiało też optymizmem, że zostały NIECAŁE 4 lata :)
PiS chce dawać i już kuma ,że trzeba będzie zabrać. W polityce rodzinnej wygląda to tak ,że ci , co mogą niech mnożą się i mnożą z błogosławieństwem bożym ( nawet jeśli źródłem utrzymania rodziny są i mają być li tylko różnorakie świadczenia rodzinne a umiejętności rodziców to głownie zdolność płodzenia dzieci - państwo i odpowiednie służby niech zajmie się resztą ), a dzieci chcianych , wyczekiwanych przez rodziców z problemem prokreacji ( z pewnością w przyszłości starannie "zaopiekowanych ") nam nie trzeba - program " in vitro " tylko do czerwca 2016 - na to pieniędzy brak.
-
2015/12/03 01:33:25
Skąd wziąć, skąd wziąć (wziąść?).. Z innych resortów. Wiadomo już po co Antek w MON - ma uwalać dotychczasowe programy. Przed Rosją będą nas bronić skauci z obrony terytorialnej.
-
Gość: art, *.play-internet.pl
2015/12/03 07:48:01
Pusty śmiech mnie ogarnia jak słyszę teraz te żale i lamenty niektórych jaki to ten Pis straszny i zły! Ale jak przed wyborami wielu ostrzegalo i mówilo że tak będzie to nikt nie chciał słuchać! Na wszystkie argumenty przestrzegające przed tą zamordystyczną partią były tylko drwiny i wyzwiska. Że im źle, że mają dość, że są zniecierpliwieni, oburzeni, zniesmaczeni itp, itd! Nie potrafili przewidzieć że może być być coś gorszego od polityka jedzącego ośmiorniczki? A swoją drogą to dziwne że przeszkadzały ośmiorniczki kosztujące parę groszy a nie przeszkadzały setki milionów strat w Skokach, albo minister który wybudował najwiecej dróg w historii był najgorszym ministrem bo nosił drogi zegarek.
Raczyli wreszcie niektórzy zauważyć z przerażeniem co się dzieje i liczą teraz, że wytrząśnie się z rękawa jakis cudowny sposób, żeby 'coś zrobić z tym PISem'. Niestety, to se ne wrati, trzeba było nie walic w PO jak w bęben, jakie to jest leniwe, aroganckie, i żre ośmiorniczki. Jazgotać na prezydenta Komorowskiego, jakie to wpadki popełnia. No straszne przewiny. Arogancję to teraz dopiero zobaczymy. I poczekamy sobie przez parę latek wraz z mądrym inaczej narodkiem na zmiany. O ile wcześniej wszystko nie rozpadnie sie w te wieszczone wcześniej ruiny.
-
Gość: kocica, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/12/03 08:06:16
Mamy już zaprzysiężonych nowych czterech sędziów Trybunału Konstytucyjnego.Ekspres pisowy pędzi, tylko dokąd tak gna i co go tak popycha?Czyżby JK miał już tak mało czasu przed sobą,że spieszy się z zawłaszczeniem wszystkiego? Myślę,że najpierw zostaną ubezwłasnowolnione media,a potem poleci z górki.Zostaje internet,ale niezależne domeny,strony będą tylko na zagranicznych serwerach.Czy ktoś w najśmielszych podejrzeniach przypuszczał,że doczekamy się po ćwierćwieczu wolności, oddanie się pod bezwzględne rządu pokurcza.Pozdrawiam,MK
ps.@art,pełna zgoda,błędy PO to malutki pikuś w porównaniu z tym co nadchodzi,ale narodkowi znudziła się "ciepła woda" no to dostanie zimną siklawę,bo prysznic to za mało.MK
-
Gość: Bonita, *.itsa.net.pl
2015/12/03 12:49:56
Ja bym jeszcze dodała te śmichy z Komorowskiego, że on tak ciągle o tej wolności, a wolność jest oczywista i po co o niej gadać ?
Młodzi mówili na nasze argumenty czego można się spodziewać po Pisie : niemożliwe , nie w dobie internetu, nie te czasy ....
Wolność nie jest dana raz na zawsze i szkoda , że za 500 zł Polacy ja sprzedali.
-
2015/12/03 21:18:55
skoczek@ - no właśnie. Z tą dzietnością to myślę jest tak, jeżeli jest rynek pracownika, rodzice mają pracę to i o dzieci łatwiej. 500zł sprawy nie załatwi, pogłębi tylko kryzys finansów.
-
2015/12/03 21:20:20
foton.3@ - ja poczekam aż zrobią to ... ONI...
-
2015/12/03 21:21:37
obsmarowaczka66@ - oj niech ten naród wreszcie wydorośleje.
-
2015/12/03 21:23:11
kmat,@ - no tak, bo kto poważny z zagranicy będzie chciał bronić czubków.
-
2015/12/03 21:26:25
art@ - dokładnie, niech się młodzi uczą i ci od Kukiza i od starego satrapy, który ich zrobił w bambuko. Tylko niech znów nie biadolą że muszą wyjeżdżać do Anglii.
-
2015/12/03 21:30:27
kocica@ - na szczęście TK się postawił i rozpędzony cham Kaczyński po raz pierwszy dostał w twarz. Mam nadzieje że ta nieotumaniona część narodu się nie podda, to może być taka druga Solidarność, potrzeba jeszcze wyrazistego przywódcy.
-
2015/12/03 21:35:07
Bonita@ - najwyraźniej naród poczuł się zbyt pewnie lub masochistycznie chciał dostać kijem po krzyżu - teraz naród jeszcze nie wie o co chodzi? - ale robi się czujny.
-
Gość: kocica, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/12/04 10:20:05
Niestety naród się nie obudzi,bo już ma nowe obiecanki,darmowe leki dla seniorów,każdy będzie miał opiekę medyczną bez konieczności płacenia ubezpieczenia zdrowotnego.A tak na prawdę cała kulawa reforma zdrowia(bo popsuta w swoim czasie przez SLD) poleci w pi.du.Kolejki wydłużą się,dostęp do dobrych specjalistów zostanie utrudniony,efektywne leczenie pogorszy się.Seniorzy skrócą męki swojego życia,bo ich leczenie na darmowych lekach zacznie być pozorne,ale propaganda działa,a opłakane skutki przyjdą dopiero za jakiś czas.Aha, jeszcze odwrócenie reformy emerytalnej przyniesie w przyszłości obecnym czterdziestoletnim kobietom pracującym po osiągnięciu wieku emerytalnego(60l.) głodowe emerytury,ale że to będzie dopiero za lat 20 to na razie nikogo nie boli.Najlepsze,że odwrócenia reformy zdrowia podjął się Radziwiłł,czyż to nie symptomatyczne,że to nazwisko nie najlepiej kojarzy się łącznie z brakiem patriotyzmu.Pozdrawiam,MK
-
2015/12/05 12:30:45
kocica@ - samo to nieszczęsne 500zł na dziecko jest już ogromnym wyzwaniem, myślę że ten pomysł nie wypali i przyniesie sporo strat. O innych nawet nie chcę myśleć...
Countomat - licznik oraz statystyki webowe (Statystyki i Analiza danych, Wykresy, Licznik, Dane statystyczne)