Blog > Komentarze do wpisu

Tu polew

Czy Maciej Stuhr robił sobie jaja z katastrofy albo z Wałęsy, lub opony? Oczywiście że nie. Żartował z tych, którzy te wydarzenia sami ośmieszyli i sprowadzili do groteski.

Zacznijmy od Kaczyńskiego i jego obraźliwego określenia „gorszego sortu Polaków.” Gorszy sort Polaków za taki się nie uważa, ale bawi się tym określeniem, czy gorszy sort Polaków nie ma prawa śmiać się z samych siebie? Najwyraźniej Wiadomości uważają, że gorszy sort powinien podejść do sprawy poważnie. Jest gorszym sortem bo tak chce Kaczyński. Gorszy sort powinien to uznać, podejść do sprawy poważnie i z tego nie żartować. Ale gorszy sort chce z siebie żartować i czeka na kolejne pomysły zaburzonego prezesa.

Czy Stuhr kpił z Wałęsy? Jasne że nie. Może z teczek i IPNu? – jasne że tak!! To IPN ośmieszył całą sytuację z teczkami Wałęsy. Miało być poważnie a wyszło groteskowo. IPNowi tak się spieszyło z publikacją materiałów, że nie sprawdził ich wiarygodności. Na dodatek, Wiadomości, które teraz ganią Stuhra same pogmatwały sprawę podając nieprawdę odnośnie potwierdzenia autentyczności dokumentów, przez grafologa. Więc kto tu tak naprawdę jest śmieszny? IPN i Wiadomości czy Stuhr?

To samo z Wyklętymi. Duda miał objąć patronat nad I Hajnowskim Marszem Żołnierzy Wyklętych, gdy okazało się że na plakacie reklamującym to wydarzenie znajduje się podobizna „Burego”, którego morderstwa uznano za zbrodnię przeciwko ludzkości Duda się szybko wycofał. I kto tu sobie robi jaja – Stuhr?

Teraz opona i znów Duda w roli głównej. Opona się rozsypała a Duda używa dosadnych określeń. „Był huk, był wystrzał – wszyscy go poczuliśmy”. To prawie jak zamach i fala uderzeniowa. Oczywiście będą chcieli winę zwalić na PO ale jest jedno ale. Jeżeli ja kupuję używane auto to po 8. miesiącach eksploatacji już wiem co jest ewentualnie do naprawy. Tu ewidentnie nawalili ci którzy odpowiadali za przygotowanie pojazdu do drogi, no chyba że, tak jak chcą niektórzy, będzie wina Tuska, zamach itp. Niejaki Karnowski twierdzi bez ogródek - „Należy przyjąć że chciano zabić prezydenta” – no cóż, Karnowski wie najlepiej, ciekawe co wie i skąd to wie, może tylko przypuszcza? Więc mamy gotowy temat do żartów i co się dziwić M.Stuhrowi?

I wreszcie Tu polew. Pancerna brzoza, pękające parówki, puszki po piwie. Takich argumentów używali eksperci od wypadku w Smoleńsku. Dołożył też sam Kaczyński, który coś mówił o generalskiej nodze swojego brata w trumnie. Bardziej ośmieszyć katastrofy w Smoleńsku niż to zrobił Macierewicz jego „eksperci” i jego komisje już się nie da.

Tak więc po jednej stronie mamy: Kaczyńskiego, IPN, Dudę, obecny BOR, Wiadomości, Macierewicza, Karnowskiego i wielu innych, którzy codziennie dostarczają nowych tematów a pod drugiej stronie Macieja Stuhra, który nic nie wymyślał, on tylko, ich poczynania inteligentnie i dowcipnie spuentował.środa, 09 marca 2016, czepny

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: kocica, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/03/09 19:37:28
Już jakiś czas temu,wiele osób stwierdzało,że najlepszą bronią na wybryki obecnej ekipy jest śmiech,bo nic tak nie zaboli jak ośmieszenie.Widać młody Stuhr uderzył najboleśniej wykpiwając to co dawno należało wykpić i ośmieszyć.Prezes od dawna nie przebierał w słowach zamierzając przeciwników obrazić.Teraz jakby nastąpiła eskalacja jego nienawistnych epitetów.Najpierw swoją formację określał jako prawdziwych patriotów dając do zrozumienia,że reszta to nieprawdziwi.Dzisiaj jego przeciwnikom odmawia prawa używania barw narodowych.Jest to zwykłe świństwo,by nie określić gorszym słowem nie tak dawno niecenzuralnym.Dzisiaj język schamiał i na tzw.salony weszły słowa jeszcze wcale nie dawno zwane rynsztokowymi.Ten "żoliborski inteligent" to mały(nie tylko wzrostem)człowieczek oblepiony kompleksami,a w dodatku pogardzający wszystkimi.Jedyną osobą,którą szanował była matka,bo nawet brat bliźniak był tylko do sterowania.Obecny podział Polaków na dwa coraz bardziej wrogie plemiona to zasługa tego nienawistnika.Zresztą dla przypomnienia to właśnie JK wprowadzał ferment u zarania powstającej IIIRP.Gdy był przy Wałęsie ciągle judził i skłócał ówczesne ośrodki władzy.Gdy dostał porządnego kopa od prezydenta Wałęsy zaczął wojnę z nim samym aż do dzisiaj.JK to największy destruktor w naszych współczesnych dziejach,a może i w całej historii naszego kraju.Najgorsze jest to,że stosunkowo mało obywateli zdaje sobie z tego sprawę,ale pocieszeniem może być,że jednak ich liczba powoli wzrasta,dowodem jest KOD.Pozdrawiam,MK
-
2016/03/09 20:22:14
kocica@ - tak jest, oni są tak bizantyjsko poważni że humoru boją się jak diabeł święconej...
Kaczyński to oczywiście największy dywersant. Niestety, ma umiejętność sterowania ludźmi, ale to tylko kwestia czasu. Te kompleksy, o których piszesz, Kaczyńskim sterują i na dłuższą metę powodują, że ludzie się do niego zrażają. Uważam, że każdy dzień rządów Pisu, to kolejny dzień przybliżający Kaczyńskiego do politycznego upadku. Gdy teraz upadnie to na dobre - będzie miał za mało czasu żeby poczekać, aż ludzie zapomną i znów będzie można nimi manipulować. Dużo też zależy od opozycji żeby mądrze rozgrywała potknięcia Kaczyńskiego, a tych będzie coraz więcej.
-
Gość: skoczek, *.toya.net.pl
2016/03/09 22:07:26
Młodemu Stuhrowi nie brakuje dowcipu, ale też ...odwagi . Tylko mu pogratulować...
i Tobie - fajny tekst - taki aneks do jego wystąpienia :)
-
2016/03/09 23:30:59
skoczek@ - też Go lubię, bo trzeba być sobą - bez względu na to co pomyśli Ziobro.
-
2016/03/10 06:52:38
Tu, w Polsce, to, że tak powiem mały Pikus, ale najgorsza siara czeka nas w Brukseli. I to już zabawne nie będzie, bo nie krasnoludki wybrały ten rząd. Chociaż może i tak, ale jednak polskie :(
-
Gość: Eva70, *.elartnet.pl
2016/03/10 15:05:43
@Czepny
Kaczyńskiego "umiejętność sterowania ludźmi" działa tylko na ludzi marnych, wszelkiej maści nieudaczników, którzy uważają, że dopiero Kaczyński docenił ich wartość i umożliwił im osiągnięcie pozycji na jaką zasługują. Ci, którzy coś potrafią i mają jakieś własne osiągnięcia już nie są tak podatni na jego "urok". Nie udało mu się wykorzystać Wałęsy, Adama Strzembosza, jak to wynika z wywiadu zamieszczonego w dzisiejszym Wysokim Formacie, nie poszło mu też z Janem Olszewskim, a i długo mu wierni towarzysze, tacy jak Dorn, w końcu też go opuścili, wielu musiał się pozbyć, bo zbytnio wierzgali. Został przy nim tylko jakiś czwarty garnitur, tacy jak Waszczykowski, który - jak widać - nie tylko nie nadaje się do promowania "dobrych zmian", ale wręcz je kompromituje. Chyba jednak nawet sam "wielki strateg" nie potrafiłby sprostać takiemu zadaniu, bo do tego potrzebne byłyby zupełnie inne talenty niż te, którymi on dysponuje, a które - jak widać - są wystarczające dla niezbyt wymagającego "ciemnego ludu", ale na salonach Unii, w Owalnym Gabinecie czy w Sztabie NATO nie zrobiłyby już takiego wrażenia.
-
2016/03/10 16:17:23
only-avianca@ - mamy serial pt. rozwalanie demokracji i kompromitowanie państwa a wszystko na życzenie Polaków. Ciężko to pojąć.
-
2016/03/10 16:28:51
Eva70@ - oczywiście najlepiej steruje się ludźmi słabo wykształconymi, podatnymi na manipulację. Niestety, jakiś czas temu wdałem się w ostry spór z tzw. ludźmi wykształconymi. Argumenty mieli żenujące, rodem z Internetowego hejtu - modne ostatnio słowo - ale swoją wiedzę czerpali głównie z W Sieci i z Uważam Rze. Kropla drąży skałę, umiejętnie podawane kłamstwa mogą otumanić nawet tych pozornie wykształconych.
Countomat - licznik oraz statystyki webowe (Statystyki i Analiza danych, Wykresy, Licznik, Dane statystyczne)