Blog > Komentarze do wpisu

Tuskofobia

No i doczekaliśmy się, będziemy mieli swoją szarą eminencję Unii Europejskiej. Do tej pory specjalnością posła Kaczyńskiego było niszczenie z tylnego, politycznego fotela: Trybunału Konstytucyjnego, sądów, prokuratury, demontaż szkolnictwa i osłabianie armii, plus masa innych poczynań zmuszających ludzi do wychodzenia na ulicę, ale to wszystko dzieje się na naszym podwórku. Teraz Kaczyński postanowił wypłynąć na europejskie wody i wpłynąć na Unię Europejską. Z ust takich ludzi jak Waszczykowski, Szydło czy Kaczyński dowiaduję się że Polska chce aby szefem Rady Europejskiej został Saryusz-Wolski. Na szczęście dla mnie Polska to nie Kaczyński, i dla wielu europejskich przywódców również.

Merkel spotkała się z Kaczyńskim gdyż prawdopodobnie osobiście chciała się przekonać co to za egzemplarz? Kaczyński w swojej dziecięcej naiwności uznał, że oto został nobilitowany do grona możnych tego świata. A skoro ma taką moc to może ustawiać klocki na europejskiej szachownicy. No i uruchomił swoją infantylną machinerię. Szydło pisze rozpaczliwe listy do szefów państw unijnych informując ich o przekroczeniu europejskich uprawnień przez Tuska. Kaczyński wpada w histerię mówiąc o łamaniu zasad Unii Europejskiej i o obniżaniu statusu Polski przez Tuska. Ale wszystkich przebija maestro Waszczykowski, który rywalizuje z Macierewiczem o tytuł mistrza paranoi. Waszczykowski przypisuje Tuskowi: Brexit, kryzys migracyjny i pucz w Polsce.

I po co to wszystko ? No cóż – Tuskofobia. Paniczny lęk, wręcz trwoga przed Tuskiem. Takie stany są charakterystyczne dla ludzi pokroju Kaczyńskiego. Dla ludzi o nieczystych intencjach, którzy doskonale wiedzą że manipulacja, którą się posługują nie będzie działać wiecznie i przyjdzie czas rozliczeń. Kaczyński boi się autorytetu Tuska i chciałby go mieć tu w kraju. Mogłaby się nim wtedy zająć „niezależna”prokuratura Ziobry.

Gdyby nawet założyć że Saryusz-Wolski byłby lepszy od Tuska, to kto rozsądny chciałby „z głupim znaleźć...?” Który przywódca europejski chciałby iść ręka w rękę z Pisem ? Z Kaczyńskim który obraża Polaków, z geografem Waszczykowskim, z oblatywaczem helikopterów Macierewiczem czy z Szydło, która wywołana stoi pod tablicą na środku europejskiej klasy i musi się tłumaczyć ze swojego złego zachowania.Tylko Dudzie kazali siedzieć cicho więc głosu nie zabiera, zachowuje się podobnie jak tzw. pierwsza dama.

środa, 08 marca 2017, czepny

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2017/03/08 12:06:06
Masz rację, to już Tuskofobia.
Najgorsze w tym, że przez takie obsesje traci Polska (nie mylić z Wolską). Europa zaczyna uciekać. Bez nas.
-
2017/03/08 14:58:11
marzatela@- Potrafimy, jako Polacy, genialnie sami sobie szkodzić. Nikt lepiej Polakowi nogi nie podłoży jak rodak. A o Wolskim miałem lepsze zdanie.
-
2017/03/08 15:37:07
@Czepny
Polskie piekiełko....
Ja też do tej pory miałam bardzo dobre zdanie o JSW. Dlaczego sam się zaorał?
-
2017/03/08 16:04:51
Witaj :)
Jak to pięknie i obrazowo opisała pani dziennikarka z Do Rzeczy: "Kaczyński wywrócił stolik i patrzy, co się będzie działo". Oczywiście zza węgła i pod ochroną. Taki jest odważny.
-
2017/03/08 16:49:17
marzatela@ - Piszą że to urażona ambicja. Jeśli kieruje się emocjami to już większej kariery w polityce nie zrobi. Chyba że w pisowskiej.
-
2017/03/08 16:51:48
only-avianca@ - Typowy Kaczyński, zawsze unika odpowiedzialności ale zostawia spaloną ziemię. Ciekawe jaką odpowiedzialność ponosi za katastrofę pod Smoleńskiem?
-
Gość: Piotr Opolski, *.internetia.net.pl
2017/03/08 19:17:16
Fajnie, że wróciłeś !.
-
2017/03/08 21:57:51
Piotr Opolski@ - zawsze wracam - jak przeterminowany weksel :) Dobrze że jesteś - Pozdrawiam !
-
2017/03/09 01:16:27
Na moje po prostu towarzystwu odbiło po samozaoraniu Petru i Kijowskiego. Aha, nawet Węgry chcą poprzeć Tuska. Nawet Orban zdradzi o świcie.
-
2017/03/09 08:26:28
Ta "Tuskofobia" jak ją nazywasz trwa już od 8 lat. Między innymi na kształtowaniu w społeczeństwie tej fobii Kaczyński zbił swój polityczny kapitał i jedzie na tym do dziś.
Pamiętajmy jednak, że obecne wydarzenia związane z PiSem, to oczami jego zwolenników faktycznie dobra zmiana. Jeśli chodzi o samego Kaczyńskiego to chyba bardziej boi się Tuska w Polsce niż w parlamencie europejskim. Pozostanie Tuska poza granicami Polski byłoby mu na rękę a wystawienie Wolskiego to zagranie po pierwsze zagranie czysto taktyczne, po drugie - to właśnie jego tuskofobia nie pozwala mu poprzeć Donalda Tuska

Pozdrawiam. Dobry blog , byc moze bede wpadał w przyszłości.

Łopatologicznie o sytuacji politycznej w Polsce
PolityczneSpory -blog
-
2017/03/09 11:11:23
kmat@- Dobrze to ujął Trzaskowski że im bardziej PiS nie chce Tuska tym bardziej chce go Europa.
-
2017/03/09 11:17:20
PolityczneSpory@- Tak, Kaczyński chce przede wszystkim Tuska zmarginalizować i wręcz zniszczyć. I jeszcze jedna celna uwaga Trzaskowskiego że Waszczykowski jest kompletnie pogubiony. A jaki ma być? Kaczyński zmarginalizował Polskę to jej min. spr. zagr. ma niewiele do powiedzenia.
Countomat - licznik oraz statystyki webowe (Statystyki i Analiza danych, Wykresy, Licznik, Dane statystyczne)